Tahtlik teesklus


Kui teeselda, siis tahtlikult ja tööriistana.

Proovin “I wake up in the morning and then what”, aga google ei räägi asjast, vaid hommikurutiinidest. Aku tühjeneb ja läheb ca 1 minut kuni ainus tõsiseltvõetav maapealse headuse kehastus, dopamiin, otsa saab. Ukseesine on tüütu naabri poolt krohvi täis kraabitud ning tunnistan talle, et olengi see tüüp, kes Skype’i leiutas. Viimaks ometi pääsen lõpututest näägututustest ja saboteerimistest. Ka talle ei piisa juba ammu uskumiseks sellest, mis on “päris”. Pärisest ei peagi piisama, olen täringumäng samavõrd kui google’i omanik, pesukaru või inimene. 6 ruutmeetrise peldiku asemel saan rõduga korteri, sest luuleline enesekindlus avab uksed. Hambad on kokku pannes jahused, see ongi reaalsus, tean piisavalt täpselt, mis on mis ja kust algab piir minu ja maailma vahel. Koduteel varastan Coopist kaasa paki kinoad, et tunda end õhtusöögilauas tervislikku toitu võimaldava isendina. Elu on ilus, aga illusioonid ilusamad. Uinun jumalana, et ärgata endana. 

Tiktok

pmst teeskle kui vaja, nt institutsioonidele ja systeemile võid öelda mida tahad, kui see sind edasi aitab, aga lic ära ise uskuma jää. 

Teesklus kui ühiskonna normide ja eeldustega kaasa mängimine ja valetamine on aususe kõrval teine võimas sabomise tööriist, aga selle juures on mega oluline, et see on teadlik, mitte pimesi reeglitega kohanemine. On vahe, kas valetad teadlikult kindlustusfirmale või valetad, et sobituda ja kujundad endale ühiskonna väärtuspõhise ebatervisliku mina-pildi. Teeselda tasub üknes teadlikuks sabotaažiks ja süsteemi infiltreerumiseks, et seda sisemiselt nihestada ja/või õõnestada. Õõnestada institutsioone ja maailma, mis meile endale nkn pidevalt valetab ja illusioone tekitab. Valetamine on inimaju üks keerukamaid ja nõudlikumaid saavutusi, seda tasub targalt ära kasutada. Süütu naiivsus ei ole juba ammu enam popp.

Nt mu sõber ostis poest uued kallid saapad, käis nendega palju pidudel ja need läksid katki. Ta kirjutas kallisse poodi, mille toodete omahind on mitu korda väiksem ja tarneahel kontrollimata, et yo mis nuss on, ma aint paar korda käinud nende saabastega ja need juba katki? Jep, tasuta uued saapad.

Nt on vist nii, et töötutoetust ja loometoetust ei ole võimalik samal ajal saada, aga samas hui eladki kummastki üksinda ära. Aga kui töötukassa ei tea, et loometoetust saan, on mul võimalik mõlemat saada. Ehk ss ofc ma valetan ja lõikan süsteemi pealt kasu. Raha on ka väljamõeldis, see on olemas aint sellepärast, et me kollektiivselt (institutsioonide kinnitusel) selle väärtusesse usume.

Nt Räägin teile loo ühest mehest. Ta sõitis autoga liiga kiiresti ja politsei näitas taga peatumismärguannet. Mees vajutas pidur blokki, politsei sõitis talle tagant sisse ja selle asemel, et ta oleks kiiruse ületamise eest trahvi saanud, mõisteti ta kohtus õigeks ja süüdi jäi hoopis politsei, kes tagant sisse sõitis.

Veel nt on inimesi, kes ei saa aru, kui ütlen ausalt “pliis ei”. Sestap kui koleda soenguga tüüp mind peol sebib, siis ütlen, et olen abielus ja mul on kaks last. Kõik koleda soenguga tüübid pelgavad lapsi. See on fakt. Ja eemale peletatud nagu niuhti.

Nt veel feigi oma CV-d kui see sind edasi aitab. Ülipohhui. Mõni on palju preždiissena kõlavat paska teind, aga tegelt on täilik lohh. “Kuninga tiitel, aga orja töö” ütles üks tuttav, niiet see on tegelt kõik sama hea. CV täiesti lamp oma olemuselt ja nkn ei näita milline megalt suurepärane isend sa oled :PP

Ja nt Nõukogude Liidus või Natsi Saksamaal mängiti reeglitega kaasa, et lubada endale inimväärsemat elu. Aga õhtul tekid ikka haltuurat ja müüsid deflka kaupa, mida kuskilt leti alt said. 


Mobirise web builder - See here